1907-1927

תחילתו של מסע ארוך

הסיפור של GANT מתחיל בילד אוקראיני ששט לאמריקה בחיפוש אחר חיים טובים יותר, התאהב, הצליח ושינה את הסטייל האמריקאי לעד.

ברל גאנטמאכר היה בנו של עובד מפעל ממירופול, אוקראינה, אשר החליט להגר מברה"מ לשעבר לרוטרדאם בהולנד עוד בהיותו נער. משם הוא המשיך מערבה, עלה על ספינת קיטור הולנדית אמריקאית בשם S.S POSTDAM, ואיתה הפליג עד לעיר ניו יורק. בארכיונים של אליס איילנד קיים תיעוד שלו כאשר הגיע ב12 בנובמבר, 1907, בהיותו בן 17.

כמו מהגרים יהודים רבים לפניו, ברל שינה את שמו כדי שיישמע אמריקאי יותר ויוכל להשתלב יותר בקלות בחברה החדשה. כך ברל הפך לברנרד ונרשם ללימודי ערב ברוקחות באוניברסיטת קולומביה. בשעות היום הוא עבד בתעשיית הבגדים ב-Lower east side של העיר. זאת הייתה עבודה קשה- ברנרד עבד כ"סוגר" - מי שמחבר יחד את הפריטים, אך עבודת הפרך פיתחה את התשוקה שלו ליזמות ולימדה אותו להיות חייט. שם הוא גם הכיר אישה צעירה בשם רבקה רוז, תופרת כפתורים וחורי כפתורים שלימים תיהפך לאשתו.

עם פרוץ מלחמת העולם הראשונה, ברנרד התגייס לצבא האמריקאי ונשלח לחזית להילחם בצרפת. לאחר תום שירותו הצבאי, הוא חזר לניו יורק עם תשוקה מחודשת להצלחה. הוא סיים את לימודיו במכללה, נישא לרבקה, והחליט שהגיע הזמן לעשות עסקים בעצמו. יחד עם שותפו מוריס שפירא הוא ייסד את חברת החולצות PAR EX בברוקלין .

PAR EX ייצרה חולצות עבור חברות אחרות, כולל האחים ברוקס. החברה החדשה הייתה מוצלחת, ובשנת 1927 היא עברה לניו הייבן בקונטיקט, עיר הולדתה של אוניברסיטת ייל השכנה.


Contents of this issue
The GANT credo

Never Stop Learning


GANT is a company driven by a simple idea: Never Stop Learning. It’s a belief that has guided us since 1949 when Bernard Gantmacher founded a shirtmaking company in the college town of New Haven, Connecticut.

Read more
יצרני חולצות מקוריים

נולדה בשנת 1949


אצל GANT, הכל מתחיל בחולצות, ומעולם לא הפסקנו להמציא אותן מחדש. החולצה שלנו נולדה בשנת 1949 והיא בעלת היסטוריה ומורשת עשירות ומכובדות.

Read more
יצרני חולצות מקוריים

החלום האמריקאי


הציצו על השנים המוקדמות והמשמעותיות של GANT משנת 1907 עד 1968 והכירו את כריסטופר בסטין, מנהל הקריאייטיב של GANT.

Read more
1927-1949

מותג GANT נולד


בעידוד בניו, ברנרד גאנטמאכר ייסד את GANT, INC והחל לייצר חולצות תחת המותג הפרטי של החברה.

Read more
1950s

הצבע נכנס לחיים


עד ש- GANT נכנסה לתמונה, הצבע השולט לחולצות לגברים בשנות ה50 היה לבן. GANT המציאה מראה חדש ונועז ושידוע בתור "התפוצצות הצבע של אוקספורד" שנהיה מאפיין מרכזי בלוק הקולג'י של תלמידי האוניברסיטאות היוקרתיות. היה לזה אפקט כל כך חזק עד שמרטי ואליוט אפילו אסרו על נציגי המכירות שלהם ללבוש חולצות לבנות בזמן העבודה.

Read more
אמצע שנות ה50:

תו איכות


איך G קטנה ודיסקרטית שהוטבעה בחלק האחורי של החולצה הפכה לחלק מהיסטוריית אופנת הגברים האמריקאית.

Read more
1949-1959

להגיע לקהל הנכון


כשזה הגיע למוצרים של GANT, מרטי ואליוט גאנט לא היו מוכנים להתפשר על פחות מהטוב ביותר.

Read more
1954-1959

ניו הייבן והלוק של הסטודנטים באוניברסיטאות היוקרתיות


במשך עשורים רבים החולצה הלבנה החלקה שלטה במלתחות הגברים, אך כעת, הכל עמד להשתנות. הצבע עמד לפרוץ ובגדול, וזה מתחיל בעיר ניו הייבן שבקונטיקט.

Read more
1949-1960

דגמי הדגל של GANT


הקיפול המושלם, לולאת לוקר, הקפל המרובע, כפתור הצווארון האחורי וכפתור הלולאה. בשביל חברה שרוצה להוביל על מתחריה- חדשנות היא המפתח.

Read more
שנות ה60

חנות הקו-אופ של ייל


החולצה של GANT הפכה לסנסציה מיידית בחנות הקו-אופ בקמפוס ייל.

Read more
1949 והלאה

הכניסה לביגוד הספורט האמריקאי


בין אם זה במסגרת חיי קמפוסים יוקרתיים או בגדי ספורט אמריקאים, GANT יוצרת מראה שהוא גם יומיומי וגם מתוחכם.

Read more
2004 והלאה

הנצחת המורשת


דניאל קרייג החזיר אמנם לאופנה את כפתור הלולאה בצווארון בתור ג'יימס בונד אבל היה זה אליוט גאנט שהמציא אותו כדי לשמור שהעניבה לא תזוז ממקומה. מתיו ווד, מנהל קריאייטיב בGANT מסביר מדוע הכפתור מבצע קאמבק:

Read more